The weekend ahead: Your comprehensive fixture guide
FOOTBALL FIXTURES Npower League 2
Saturday April 28
Crawley Town v Hereford United
Blue Square South
Saturday April 28
Eastbourne Borough v Salisbury
RYMAN LEAGUE Premier Division
Saturday April 28
Cray Wanderers v Horsham
Hastings Utd v Metropolitan Police
Lewes v Harrow Borough
Ryman Division 1 South
April 28
Burgess Hill Town v Dulwich Hamlet
Godalming Town v Eastbourne Town
Maidstone United v Bognor Regis Town
Whitehawk v Chipstead
Worthing v Crawley Down
SUSSEX COUNTY FOOTBALL LEAGUE Division 1 Saturday April 28
AFC Uckfield v Lancing
Chichester City v Hassocks
Horsham YMCA v Crowbrough Athletic
Lingfield v Ringmer
Pagham v Sidley Utd
Redhill v Worthing Utd
Selsey v Peacehaven & Telscombe
Three Bridges v Rye Utd
Division 2 Saturday April 28
Dorking Wanderers v Hailsham Town
Division 3
Saturday April 28
Barnham v Pease Pottage Village
Ferring v Rottingdean Village
Forest v Broadbridge Heath
TD Shipley v Newhaven
Uckfield Town v Saltdean Utd
CUP FIXTURES
WSFL Division 3 Charity Cup
Semi Final
Monday April 30
Ockley v Horsham Trinity (7.30pm at Arundel FC)
WEST SUSSEX FOOTBALL LEAGUE
Saturday April 28
Premier Division
Cowfold v Lancing Utd
Sidlesham v Billingshurst
Upper Beeding v University of Chichester
Wednesday May 2
Cowfold v Billingshurst
Division 1
Barnham 2nd v Southwater
Petworth v Hunston CC 2nd
Yapton v Faygate Utd
Division 2 North
Alfold v Pulborough
Henfield v Wisborough Green
Division 2 South
Boxgrove v Wittering Utd
Division 3 North
Ockley v Horsham Trinity
Division 3 South
Athletico Arundel v Lancing Utd 2nd
Tangmere v Harting
Division 4 North
Forest Reserves v Horsham Trinity 2nd
Ockley 2nd v Alfold 2nd
Wednesday May 2
Horsham Crusaders v Forest Reserves
Division 5 Central
Cowfold 4th v West Chiltington 2nd
Mid Sussex League
Saturday April 28
Premier Division: Crawley Down III v Dormansland Rockets;
Willingdon Athletic v Lindfield.
Division 2: Newick v Ditchling.
Division 3: Wingspan v Willingdon Athletic II.
Division 6: Ardingly II v East Grinstead Mavericks.
Division 7: Pilgrims v Ashurst Wood II.
Divisions 2-4 Supplementary: East Grinstead Utd II v Wisdom Sports II.
Sunday April 29
Fred Pretty Veterans Cup final: Ringmer Vets v Faygate Utd Vets (11am at The Caburn Field, Ringmer).
WORTHING & HORSHAM DISTRICT SUNDAY FOOTBALL LEAGUE
Division 4
Sunday April 29
PRC Eindhoven v Athletic Worthing
CRICKET FIXTURES
WEST SUSSEX INVITATION LEAGUE Saturday April 28
Division 1
Crawley Eagles 1st XI v Portslade 1st XI
Felbridge & Sunnyside 1st XI v Broadwater 1st XI
Selsey 1st XI v Southwater 1st XI
Southwick 1st XI v East Preston 1st XI
Division 2
Eastergate 1st XI v St Andrews 1st XI
Serendib 1st XI v West Blatchington 1st XI
Storrington 1st XI v Ram 1st XI
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdWest Chiltington & Thakeham 1st XI v Chippingdale 1st XI
Division 3
Clayton & Belgrave Adelaide 1st XI v Three Bridges 3rd XI
Brighton & Hove 3rd XI v Dome Mission 1st XI
Scaynes Hill 1st XI v Crawley Eagles 2nd XI
Worthing 3rd XI v Broadbridge Heath 1st XI
Division 4
Aldwick 1st XI v Bury & West Burton 1st XI
Crawley Nayee 1st XI v Felbridge & Sunnyside 2nd XI
Horsham 3rd XI v Southwick 2nd XI
Partridge Green 1st XI v Ifield 3rd XI
Division 5
Lancing Manor 1st XI v Findon 3rd XI
Portslade 2nd XI v Himani 1st XI
Ram 2nd XI v St Matthias 1st XI
Rustington 1st XI v Steyning 3rd XI
Division 6
Chichester Priory Park 3rd XI v Eastergate 2nd XI
Three Bridges 4th XI v Storrington 2nd XI
Warnham 1st XI v Clayton & Belgrave Adelaide 2nd XI
Chippingdale 2nd XI v West Chiltington & Thakeham 2nd XI
Division 7
Brighton & Hove Electricity 1st XI v PC UK 1st XI
Broadwater 2nd XI v Scaynes Hill 2nd XI
East Preston 2nd XI v Serendib 2nd XI
St Andrews 2nd XI v Worthing 4th XI
Division 8
Broadbridge Heath 2nd v Aldwick 2nd XI
Crawley Eagles 3rd XI v Horsham Trinity 3rd XI
West Blatchington 2nd XI v Billingshurst 3rd XI
Worthing 5th XI v Brighton & Hove 4th XI
Division 9
Felbridge & Sunnyside 3rd XI v Hangleton Taverners 1st XI
Portslade 3rd XI v Selsey 2nd XI
Pulborough 3rd XI v St Andrews 3rd XI
Three Bridges 5th XI v Rustington 2nd XI
Division 10
Henfield 3rd XI v Horsham 4th XI
Horsham Trinity 4th XI v Arundel 3rd XI
Ifield 4th XI v West Chiltington & Thakeham 3rd XI
Scaynes Hill 3rd XI v West Wittering 2nd XI