Revealed: Full list of cup fixtures ahead for SCFL clubs
Following another null and void season, the SCFL decided to put on a cup competition to provide some competitive football for their teams.
And the cup competitions committee met last week to ratify the groups for the tournament.
The dates for each section and groups are as follows:
SCFL Premier Division Supplementary Shield
Saturday, April 10
AFC Uckfield Town v Little Common
Newhaven v Eastbourne Town
East Preston v Lancing
Pagham v Steyning Town
Crawley Down Gatwick v Hassocks
Lingfield v Horley Town
Alfold v Loxwood
Broadbridge Heath v Horsham YMCA
Tuesday, April 13
Eastbourne Town v AFC Uckfield Town
Newhaven v Little Common
Lancing v Pagham
Steyning Town v East Preston
Crawley Down Gatwick v Lingfield
Horley Town v Hassocks
Horsham YMCA v Alfold
Loxwood v Broadbridge Heath
Saturday, April 17
AFC Uckfield Town v Newhaven
Eastbourne Town v Little Common
Pagham v East Preston
Crawley Down Gatwick v Horley Town
Lingfield v Hassocks
Broadbridge Heath v Alfold
Horsham YMCA v Loxwood
Tuesday, April 20
AFC Uckfield Town v Little Common
Eastbourne Town v Newhaven
Lancing v East Preston
Steyning Town v Pagham
Crawley Down Gatwick v Hassocks
Horley Town v Lingfield
Horsham YMCA v Broadbridge Heath
Loxwood v Alfold
Saturday, April 24
Eastbourne Town v Little Common
Newhaven v AFC Uckfield Town
East Preston v Pagham
Lancing v Steyning Town
Horley Town v Crawley Down Gatwick
Lingfield v Hassocks
Alfold v Broadbridge Heath
Loxwood v Horsham YMCA
Tuesday, April 27
AFC Uckfield Town v Eastbourne Town
Newhaven v Little Common
East Preston v Steyning Town
Pagham v Lancing
Horley Town v Hassocks
Lingfield v Crawley Down Gatwick
Alfold v Horsham YMCA
Broadbridge Heath v Loxwood
Saturday, May 1
Steyning Town v Lancing
SEMI FINALS - w/c Saturday, May 8
Winner Group B v Winner Group C
Winner Group D v Winner Group A
FINAL - w/c Monday, May 17
SCFL Division 1 Supplementary Shield
Saturday, April 10
Bexhill United v AFC Varndeanians
Seaford Town v Mile Oak
Storrington v Worthing United
Wick v Shoreham
Arundel v Midhurst & Easebourne
Billingshurst v Oakwood
Tuesday, April 13
Seaford Town v AFC Varndeanians
Storrington v Shoreham
Wick v Worthing United
Arundel v Oakwood
Roffey v Billingshurst
Wednesday, April 14
Bexhill United v Mile Oak
Saturday, April 17
AFC Varndeanians v Mile Oak
Bexhill United v Seaford Town
Shoreham v Worthing United
Wick v Storrington
Billingshurst v Arundel
Midhurst & Easebourne v Roffey
Tuesday, April 20
AFC Varndeanians v Bexhill United
Shoreham v Wick
Worthing United v Storrington
Arundel v Roffey
Midhurst & Easebourne v Oakwood
Wednesday, April 21
Mile Oak v Seaford Town
Saturday, April 24
AFC Varndeanians v Seaford
Town Mile Oak v Bexhill United
Shoreham v Storrington
Worthing United v Wick
Midhurst & Ease. v Billingshurst
Roffey v Oakwood
Tuesday, April 27
Seaford Town v Bexhill United
Storrington v Wick
Worthing United v Shoreham
Wednesday, April 28
Mile Oak v AFC Varndeanians
SEMI FINALS - w/c Saturday, May 8
Winner Group A v Runner-up Group C
Winner Group B v Winner Group C
FINAL - w/c Monday, May 17
SCFL Division 2 Supplementary Shield
Saturday, April 3
Ferring v Rustington
Rottingdean Village v Worthing Town
Charlwood v Jarvis Brook
Copthorne v TD Shipley
St. Francis Rangers v Upper Beeding
Wednesday, April 7
Littlehampton United v Montpelier Villa
Saturday, April 10
Montpelier Villa v Ferring
Rottingdean Village v Littlehampton United
Rustington v Worthing Town
Jarvis Brook v Copthorne
TD Shipley v St. Francis Rangers
Upper Beeding v Charlwood
Tuesday, April 13
Ferring v Worthing Town
Charlwood v Copthorne
St. Francis Rangers v Jarvis Brook
Wednesday, April 14
Littlehampton United v Rustington
Saturday, April 17
Ferring v Rottingdean Village
Rustington v Montpelier Villa
Worthing Town v Littlehampton United
Charlwood v TD Shipley
Copthorne v St. Francis Rangers
Jarvis Brook v Upper Beeding
Saturday, April 24
Littlehampton United v Ferring
Rustington v Rottingdean Village
Worthing Town v Montpelier Villa
St. Francis Rangers v Charlwood
TD Shipley v Jarvis Brook
Upper Beeding v Copthorne
Tuesday, April 27
Montpelier Villa v Rottingdean Village
Upper Beeding v TD Shipley
SEMI FINALS - w/c Saturday, May 8
Winner Group A v Runner-up Group B
Winner Group B v Runner-up Group A
FINAL - w/c Monday, May 17